prezenty na święta 2021
prezenty

Pomysły na prezenty na święta 2021

5/5 - (3 votes)

Im bliżej do zimy, tym częściej pojawia się temat świąt, a wraz z nim coroczny dylemat – jaki prezent na gwiazdkę wybrać? Każdego roku kwestia prezentów pod choinkę wywołuje istną świąteczną gorączkę. Aby nadchodzące tygodnie były spokojniejsze, warto już teraz wybrać prezenty na święta Bożego Narodzenia dla najbliższych.

Upominki świąteczne dla rodziny

Spędzając święta w gronie rodziny, każdemu z bliskich chcemy wręczyć chociaż niewielki upominek. Zdarza się, że brak czasu i pomysłów powodują, że wybiera się go na ostatnią chwilę. Można temu zapobiec i nawet na kilka tygodni przed świętami zaopatrzyć się w drobne prezenty na święta dla najbliższych. Wybór w sklepach stacjonarnych często jest ograniczony i wymaga niekiedy stania w długich kolejkach, świetną alternatywą mogą być zakupy online. W sieci już na długo przed gorącym, świątecznym okresem, można znaleźć mnóstwo inspiracji prezentowych i z wyprzedzeniem przygotować prezenty na Boże Narodzenie dla bliskich. Proste prezenty pod choinkę, które są nie tylko praktyczne, ale i mogą być spersonalizowane, to np. zestawy kaw lub herbat, dopasowane do gustu obdarowywanej osoby. Świetnym pomysłem są zarówno pojedyncze produkty w ulubionym smaku, jak i gotowe zestawy złożone z kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu wariantów smakowych, umieszczone w ozdobnych pudełkach. Zimą z powodzeniem można postawić na typowo świąteczne aromaty przypraw korzennych lub suszonych owoców. Takie drobne upominki równie dobrze mogą być jedynie dodatkiem do głównego prezentu.

Pomysły na prezenty świąteczne dla bliskich

Nawet nie spędzając wspólnie świąt, warto obdarować najbliższe osoby drobnym prezentem. Czasami wystarczy nawet niewielki upominek, aby sprawić przyjemność znajomemu z pracy lub koleżance ze szkolnej ławki. Idealnym pomysłem na takie niezobowiązujące upominki świąteczne, które z pewnością wywołają uśmiech na twarzy obdarowywanej osoby, są np. świece w świątecznych zapachach – mogą to być nuty cytrusów, przypraw lub słodkich wypieków. Równie dobrze sprawdzą się gotowe zestawy prezentowe, takie jak świąteczny kubek i pudełko smacznej herbaty lub torebka aromatycznej kawy.

Tanie prezenty świąteczne

Zdarza się, że choć pojawia się pomysł na prezent na święta, to brakuje funduszy, aby go kupić. W takiej sytuacji najlepiej postawić na prezenty ręcznie robione – sprawdzą się nawet własnoręcznie upieczone ciasteczka lub pierniki. Domowe wypieki można zapakować w piękne świąteczne opakowanie, dołożyć do nich woreczek smacznej kawy lub herbaty, a gotowe świąteczne prezenty umieścić pod choinką lub wręczyć bezpośrednio wybranej osobie – z pewnością taki prezent na gwiazdkę podarowany od serca, sprawi więcej radości, niż niektóre drogie prezenty świąteczne.