zdrowie

Korzyści zdrowotne kawy

5/5 - (2 votes)

Wygląda na to, że kawa jest dziś wszędzie. Można go znaleźć na prawie każdym billboardzie, w tym na billboardach z napisem „zdobądź to, póki możesz”. Można go również znaleźć w reklamach gazet i czasopism. Ale jakie dokładnie właściwości kawy sprawiają, że jest tak popularna?

Na przykład może nieznacznie zwiększyć ciśnienie krwi. Kobiety, które są w ciąży, próbują zajść w ciążę lub karmią piersią, powinny uważać na kawę. W badaniu przeprowadzonym przez National Heart, Lung and Blood Institute wysokie spożycie gotowanej, niepasteryzowanej kawy wiązało się z niewielkim wzrostem wysokiego ciśnienia krwi. Konkluzja? Twoja konsumpcja kawy może w rzeczywistości przynieść pewne korzyści i prawdopodobnie jest w porządku.

Kawa zawiera kofeinę, która jest aktywnym składnikiem nadającym kawie kopa. Ale tak jak w przypadku większości innych rzeczy, zbyt dużo czegoś jest złe, szczególnie jeśli chodzi o spożycie kofeiny. Kofeina może naprawdę podnieść ciśnienie krwi, nawet jeśli nie pijesz jej w dużych ilościach. Tak więc powinieneś pić kawę z kofeiną tylko w bardzo ograniczonym zakresie, a jeśli pijesz ją często, możesz ograniczyć dzienne spożycie kofeiny.

Picie kawy ma wiele korzyści zdrowotnych, ale nadal należy pamiętać, że zawartość kofeiny ma duży wpływ na wchłanianie innych składników odżywczych w organizmie. Kofeina ma działanie moczopędne, co oznacza, że ​​odwadnia organizm. Może to prowadzić do częstego oddawania moczu, zwłaszcza w nocy i po przebudzeniu się rano. Jeśli w ogóle pijesz jakąkolwiek kawę, powinieneś zdawać sobie sprawę z potencjalnych skutków ubocznych i starać się ograniczać jej spożycie codziennie.

Kolejną zaletą kawy jest to, że działa pobudzająco, co oznacza, że ​​zwiększa czujność i poziom energii w ciągu dnia. Kofeina poprawia również funkcjonowanie mózgu, pozwalając Ci skoncentrować się bardziej efektywnie i dłużej. Ale korzyści na tym się nie kończą. Wiele ostatnich badań pokazuje, że osoby pijące kawę rzadziej zachorują na chorobę Alzheimera, a osoby, które spożywają ją regularnie, mają lepsze ogólne funkcjonowanie mózgu.

Kawa nie jest już tylko dla osób pijących kawę. To świetny napój o uwalnianiu w czasie, który pozwala cieszyć się smakiem kawy, jednocześnie unikając jej szkodliwych właściwości. Wykazano, że picie go kilka razy dziennie pomaga schudnąć i zmniejsza ryzyko rozwoju cukrzycy i chorób serca. Jego efekty są podobne do tego, w jaki sposób ćwiczenia pomagają organizmowi lepiej pracować, umożliwiając ogólnie zdrowsze życie.
Więcej o tekście źródłowymWskaż tekst źródłowy, by wyświetlić dodatkowe informacje o tłumaczeniu
Prześlij opinię
Panele boczne