sprzęt komputerowy

Jak dobrać klawisze do klawiatury?

5/5 - (3 votes)

Posiadanie laptopa daje nam bardzo duże możliwości. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z pewnych ograniczeń. Na przykład wymiana jednego podzespołu najczęściej oznacza konieczność wizyty w serwisie. Urządzenie trzeba bowiem rozkręcić i rozłożyć na części pierwsze. Przykładem elementu, którego wymiana raczej jest trudna do wykonania samodzielnie, jest klawiatura. Dlatego też osoby, które dużo piszą, regularnie miewają problemy ze swoimi urządzeniami. Klawisze do laptopa(https://www.laptopkey.eu/) można na szczęście wymienić pojedynczo, jednak czy jest opcja by je gdziekolwiek kupić? Okazuje się, że jak najbardziej tak. W sieci można znaleźć sklep, w którym dostaniemy przyciski na sztuki.

Klawisze do klawiatury – jak wybrać właściwe?

Gdy otworzymy stronę klawiszedolaptopa.pl, będziemy mieli możliwość zakupu różnego rodzaju przycisków. Jednak w każdym komputerze przenośnym są inne ich rodzaje, jak więc mamy wybrać odpowiedni rodzaj? Nie jest to trudne, ponieważ na stronie działa dobra wyszukiwarka. Musimy najpierw podać konkretną markę laptopa, później model i typ. Na tym etapie wybieramy czy posiadamy klawiaturę podświetlaną czy zwykłą. Pozostaje już tylko porównać rodzaj zabezpieczenia z tym, jakie posiadają klawisze w naszym komputerze. W ten sposób znajdziemy dokładnie takie same przyciski do klawiatury, w jakie wyposażony jest nasz laptop. Oznacza to, że wystarczy umieścić je w odpowiednim położeniu, a klawiatura znów będzie w pełni sprawna.

Jak zainstalować nowe klawisze do laptopa?

Jest to wyjątkowo prosta procedura, jednak najpierw musimy być pewni, że wszystko dokładnie sprawdziliśmy. Gdy klawisz nie trzyma się i odpada, sprawdźmy czy pod nim nie tkwią jeszcze resztki ułamanego zabezpieczenia. Jeżeli tak jest, musimy je wydobyć, najlepiej za pomocą cienkiego szpikulca, w ostateczności małego płaskiego śrubokręta. Jeżeli przycisk wciąż trzyma się, jednak jest pęknięty lub ukruszony, musimy go wypiąć. Można to osiągnąć poprzez podważenie lub pociągnięcie do góry pęsetą. Nowe klawisze do klawiatury mocujemy poprzez ich położenie na swoim miejscu, a następnie mocne dociśnięcie.