Go to Top

Wrastające włoski po depilacji – jak sobie radzić ?

Wrastające włosy po depilacji są częstą zmorą. Są szczęśliwcy, którym nigdy się to nie zdarza ale u niektórych osób zamiast gładkiej jedwabistej skóry pojawiają się po depilacji krostki i stany zapalne. Najczęściej dzieje się tak po depilacji woskami co często zniechęca Panie do wyboru tej metody.

Co to są wrastające włosy ?

Wrastające włosy mogą być efektem ubocznym każdego rodzaju depilacji. Spotykamy je zarówno przy depilacji woskiem, depilatorami, goleniu czy przy stosowaniu kremów depilacyjnych. Przybierają one postać czerwonych, wyniosłych nad poziom skóry zmian oraz miejscowych infekcji.

Po depilacji woskiem odrastający włos staje się słabszy i delikatniejszy, przez to jest mu trudniej przebić się przez zewnętrzną warstwę naskórka. W rezultacie odrastający włos skręca się wewnątrz mieszka włosowego lub rośnie pod zewnętrzną warstwą naskórka, w obu przypadkach powodując dyskomfort wrastających włosów.

Wrastające włosy po depilacji - Beauty Mill Poznań.

Wrastający włos jest zablokowany pod powierzchnią naskórka, a to staje się powodem powstawania krostek i stanów zapalnych.

Jak zapobiegać wrastaniu włosków ?

Aby osłabiony włos mógł bez przeszkód przebić się na powierzchnię skóry musimy zadbać o to by warstwa rogowa nie była gruba i twarda.

  • dzień lub dwa przed planowaną depilacją dobrze jest zrobić peeling który usunie martwy naskórek. Dzięki temu depilacja będzie skuteczniejsza ponieważ usuniemy krótsze włosy i zmniejszy się ryzyko wrastania włosków po depilacji
  • bezpośrednio po depilacji i codziennie aż do momentu pojawienia się na skórze odrastających włosków wmasowywać niewielką ilość preparatu Ingrown-X-it
  • jeżeli mimo to pojawią się pojedyncze krostki nie drap, mogą tworzyć się ranki, blizny, przebarwienia. Zrób ponownie peeling skóry ale nie wcześniej niż kilka dni po depilacji aby nie powodować podrażnień.
  • usuwaj włosy regularnie, najlepiej woskiem nie stosując między kolejnymi depilacjami golenia maszynką

Co to jest Ingrown-X-it ?

Płyn przeciwko wrastaniu włosów - Ingrown LYCON - Beauty Mill Poznań.

Ingrown X – it LYCON

Ingrown-X-it z kwasem salicylowym i kwasem mlekowym jest unikalnym produktem zapobiegającym wrastaniu włosów.

Ingrown-X-it – nie wysusza naskórka lecz koi i nawilża skórę dzięki dodatkowi allantoiny i ekstraktu z arniki. Skutecznie redukuje dyskomfort spowodowany wrastającymi włosami, wygładza powierzchnię skóry i zapobiega powstawaniu blizn.

Jak działa Ingrown –X-it

ingrown-X-it – pomaga złuszczyć warstwę rogową naskórka bezpośrednio po depilacji, jednocześnie nawilżając i łagodząc podrażnione miejsca. Odkryte i uwolnione włosy mogą swobodnie wyrastać ponad powierzchnię.

Ingrown-X-it – nie piecze i nie powoduje swędzenia.

Gama produktów

Ingrown-X-it dostępny jest w postaci sprayu i kremu.

  • ingrown-X-it solution – 125 ml buteleczka preparatu w sprayu
  • ingrown-X-it cream – 30 ml tubka kremu do stosowania na pojedyncze wrastające włosy

Dodatkowo polecamy:

Tea- tree soothe 250ml - LYCON SPA - Beauty Mill Poznań.

Tea Tree Soothe – LYCON SPA

tea- tree soothe 250ml – lekki i łatwo wchłaniający się balsam do ciała z olejkiem z drzewa herbacianego, który minimalizuje zaczerwienienia,  podrażnienia i przebarwienia powstałe na skutek wrastania włosów, regeneruje i nawilża skórę.

Zadzwoń aby umówić wizytę lub gdy masz pytania dotyczące zabiegu – 61/8438469 .

Ingrown – X – it i  Tea Tree soothe firmy LYCON są do nabycie w naszym gabinecie.

Gabinet Kosmetyczny Beauty Mill Zaprasza.

Przejdź do strony – Depilacja woskiem LYCON.

 

Inne wpisy na naszym blogu:

Depilacja intymna brazylian i hollywood.

Depilacja w ciąży.

Depilacja woskiem LYCON - Beauty Mill Poznań