Go to Top

Skóra Trądzikowa i Tłusta – zabiegi w gabinecie

Skóra trądzikowa i tłusta – problem ten od jakiegoś czasu nie dotyczy tylko nastolatków. A jeżeli nie trądzik to przetłuszczająca się skóra. Niestety jest to związane z warunkami życia zanieczyszczeniem środowiska, żywnością, stresem  i innymi czynnikami, których nie jesteśmy w stanie uniknąć. W przypadku skóry trądzikowej i tłustej ważna jest też właściwa pielęgnacja takiej problematycznej cery w domu i w gabinecie tak by nie dopuścić do pogorszenia jej stanu. Cera tłusta jest zazwyczaj pogrubiona, szara, ma tendencje do świecenia i tworzenia się zaskórników i grudek. Może ale nie musi przejść w cerę trądzikową. Czynnikami powodującymi powstawanie zmian trądzikowych jest :

  • nadmierne wydzielanie łoju
  • nadmierne rogowacenie ujść mieszków włosowych i w efekcie ich czopowanie i powstawanie stanów zapalnych
  • zwiększony rozwój flory bakteryjnej
  • reakcje zapalne

Zabiegi, które proponujemy w naszym gabinecie kosmetycznym hamują działanie czynników wywołujących trądzik i łagodzą objawy i wspomagają leczenie.

PEELINGI :

Są powszechnie stosowane ze względu na swoje wielokierunkowe korzystne działanie na skórę trądzikową i tłustą, które jest zależne  od rodzaju i stężenia stosowanych kwasów. W gabinecie kosmetycznym Beauty Mill stosujemy głównie gotowe firmowe mieszanki różnych kwasów tak dobrane aby uzyskać maksymalny korzystny efekt terapii i uniknąć koszmarnego wyglądu skóry i złuszczania. Złuszczanie po zabiegach o ile występuje jest zwykle umiarkowane i nie wyłącza z normalnego funkcjonowania. Wszystkie zabiegi dają korzystny efekt na skórze już po jednorazowym zastosowaniu ale żeby uzyskać trwałą poprawę należy wykonać serie od 3-6 zależnie od rodzaju.

Dla typowych cer z trądzikiem dedykowane są dwa peelingi medyczny: Peeling Jessnera i Peeling Dyniowyktóre najsilniej i najskuteczniej wspomagają leczenie trądzika i natychmiast poprawiają stan cery. Są skuteczne dla cer z grudkami, zaskórnikami, krostkami. Reguluję wydzielanie łoju. Peeling Jessnera już podczas zabiegu zmniejsza wielkośc i wypukłość krost a zwłaszcza podskórne stany zapalne. Peeling Dyniowy można stosować nawet w przypadku stanów zapalnych i ropnych. Oba peelingi można wykonywać tylko od września do kwietnia.

Do łagodniejszych peelingów które są wskazane zarówno dla cer trądzikowych jak i tłustych należy : Zabieg z kwasem glikolowym z technologią komórek macierzystych i retinolem 4% , Fast Peel – peeling kwasem azelainowym  – łagodny peeling dla wrażliwych cer tłustych i trądzikowych. Oba rozpuszczają nadmiar tłuszczu, złuszczają naskórek, zwężają pory działają antybakteryjnie i przeciwzapalnie.

RETINOL:

Zabiegi kosmetyczne z użyciem retinolu są ogromnie skuteczne w przypadku skór trądzikowych i łojotokowych. Jest to niezwykle aktywna substancja, która ma wpływ między innymi na regulację łojotoku, nadmiernego rogowacenia i odczynów zapalnych. Ogranicza powstawanie zmian trądzikowych. Do zabiegów z użyciem retinolu należą : Intensywna Kuracja Retinolowa, Regenerujący zabieg Nanopen z Retinolem,   Zabieg Skin Brite Peel wzbogacony 4% retinolem,  Zabieg witaminowy Environ

MIKRODERMABRAZJA KORUNDOWA

Jest rodzajem mechanicznego peelingu, który świetnie sprawdza się w przypadku cer tłustych oraz z bliznami i przebarwieniami potrądzikowymi. Korund ścierający wierzchnią warstwę martwego naskórka jest odssysany ze skóry wraz z zanieczyszczeniami skóry zalegającymi w gruczołach łojowych dając natychmiastowy efekt oczyszczenia skóry oraz odblokowując ujścia gruczołow i zapobiegając tworzeniu się wykwitów.  Można wzbogacić zabieg sonoforezą tj. wprowadzeniem do tak oczyszczonej skóry kosmetyków Skin Jet o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym i nawilżającym co poprawia efekt zabiegu. W naszym gabinecie mikrodermabrazje wykonujemy unikalnym niemieckim urządzeniem SKIN JET.

ZABIEGI OCZYSZCZAJACE

Manualne oczyszczanie skóry z zanieczyszczeń zaskórników i prosaków zapobiega powstawaniu zmian zapalnych, ściąga pory a wzbogacony o dodatkowe zabiegi jak maska algowa nawilża lub sonoforezę odpowiednich substancji – normalizuje skórę. Peeling Kawitacyjny wykorzystuje działanie ultradźwięków, które skutecznie oczyszczają skórę, mają działanie niszczące na bakterie odpowiedzialne za powstanie i rozwój trądziku oraz stanów zapalnych. Usuwają nadmiar sebum, zaskórniki i odtoksyczniają skórę.

Skóra trądzikowa i tłusta – gabinet kosmetyczny Beauty Mill poleca następujące zabiegi:

Jonoforeza – intensywna kuracja retinolowa ENVIRON

Mikrodermabrazja korundowa SKIN JET

Peeling Jessnera

Peeling Dyniowy

Peeling LACM

Sonoforeza

Zabieg z kwasem glikolowym z technologią komórek macierzystych i retinolem 4%

Zabieg Skin Brite Peel wzbogacony 4% retinolem

Zabieg witaminowy Environ

Przejdź do strony – trądzik zabiegi.

Zadzwoń aby umówić wizytę albo gdy masz pytania dotyczące zabiegu – 61/8438469 .

Gabinet Kosmetyczny Beauty Mill Poznań Zaprasza.