Go to Top

Mikrodermabrazja korundowa

Mikrodermabrazja korundowa jest nowoczesną metodą peelingu mechanicznego. W metodzie tej elementem ścierającym są mikrokryształki tlenku glinu korundu. Dzięki specjalnej głowicy zabiegowej strumień korundu, pod odpowiednio dobranym ciśnieniem, kierowany jest na powierzchnię skóry.

Uderzenia drobinek korundu powodują złuszczenie i usunięcie zrogowaciałej warstwy naskórka, co w efekcie prowadzi do oczyszczenia i intensywnego pobudzenia skóry. Zużyty piasek korundowy wraz z drobinkami martwego naskórka i innymi zanieczyszczeniami zasysany jest przez system vacuum i odprowadzany do hermetycznego pojemnika. Ponieważ korund używany jest jednorazowo, uważa się tę metodę za maksymalnie higieniczną.

Mikrodermabrazja korundowa cieszy się dużym powodzeniem, gdyż z jednej strony jest zabiegiem bezbolesnym i bezpiecznym, z drugiej daje maksymalny efekt usunięcia martwego naskórka. Ze względu na użycie mikrokryształków glinu, które są neutralne dla organizmu człowieka, ryzyko uczuleń jest niewielkie. Kosmetyczka, poprzez możliwość regulacji ciśnienia oraz określenie dokładnej liczby ruchów jakie mają być wykonane na danym obszarze ciała, ma pełną kontrolę nad intensywnością zabiegu.

Wskazania
– skóra szara, zmęczona, pozbawiona blasku
– utrata jędrności i elastyczności
– skóra sucha, nadmierne rogowacenie naskórka, skóra dojrzała
– drobne zmarszczki okolicy oczu, ust, czoła, szyi, dekolt
– zaskórniki, zmiany grudkowe, prosaki,rozszerzone pory
– skóra z cechami fotostarzenia
– skóra tłusta, łojotok, trądzik pospolity, rozszerzone pory.

Zabieg mikrodermabrazji korundowej jest doskonałym przygotowaniem skóry do innych zabiegów np. z kwasami i pozwala na zwielokrotnienie efektów kuracji.

Po zabiegu mikrodermabrazji skóra może być nieznacznie podrażniona i zaczerwieniona dlatego zaleca się stosowanie preparatów łagodzących, nawilżających lub natłuszczających a w okresie silnego nasłonecznienia ochrony UV.

Rezultaty:
– skóra wygładzona
– rozjaśniona
– spłycone drobne blizny i zmarszczki
– zwężone pory
– skóra promienna i czysta.

Mikrodermabrazja korundowa → Cennik

Zadzwoń aby umówić wizytę lub gdy masz pytania dotyczące zabiegu – 61/8438469 .

Gabinet Kosmetyczny Beauty Mill Zaprasza.