Go to Top

Peptydy w kosmetyce

PEPTYDY W KOSMETYCE

Zarówno w procedurach zabiegowych gabinetu jak i w składach kosmetyków ostatnio sporo jest peptydów. Zabiegi z peptydami stosujemy przede wszystkim w procedurach tzw anti-age oprócz typowych przeciwstarzeniowych składników jak np retinolu czy witaminy C. Peptydy w kosmetykach to nic innego jak różne sekwencje aminokwasów powiązane wiązaniem peptydowym które normalnie występują w organizmie a z wiekiem jak wszystko, ilość niestety maleje.
Peptydy w kosmetykach są syntetyzowane chemicznie i maja naśladować naturalne. W kosmetyce wykorzystuje się kilka grup peptydów, najczęściej są to :

  • stymulujące skóre właściwą do syntezy  kolagenu i elastyny i jest to Matrixyl i Syn-Coll dzięki którym skóra odzyskuje jędrność i gęstość
  • neuropeptydy działające jak botox, rozkurczające mięśnie i działające najsilniej przeciwzmarszczkowo. Dodatkowo nie wykazują one działania toksycznego botoxu a skutecznie wygładzają zmarszczki mimiczne wokół oczu ,ust, poprzeczne na czole  czy nosowo-wargowe np Argirelina , Syn-Ake ( działa podobnie do toksyny jadu żmii)

w kosmetyce stosuje się także peptydy o działaniu przeciwprzebarwieniowym, antycelulitowym, rozkładające tkankę tłuszczową  i  powstrzymujące wypadanie włosów.

Dlaczego kremy z peptydami są luksusowe ?

Jeżeli spotkamy tani krem z peptydami to są to zapewne polipeptydy które nie przenikają przez warstwę ochronną naskórka i wyłącznie zabezpieczają skórę przed działaniem czynników szkodliwych środowiska. Proces syntezy peptydów biomimetycznych o które tak naprawdę nam chodzi w kremie lub serum jest złożony i kosztowny i jest tylko kilka firm na świecie które takie peptydy dla celów kosmetycznych produkują. Dodatkowo peptydy mają duże cząsteczki i tylko niektóre z nich są w stanie przeniknąć wgłąb skóry inne należy dodatkowo przygotować np zamknąć w liposomach czy specjalnych kapsułach ułatwiających ich przenikanie przez naskórek do skóry właściwej gdzie mogą naprawdę działać przeciwzmarszczkowo

W naszym gabinecie kosmetycznym stosujemy kilka metod które zwiększają biodostępność peptydów i dzięki temu uzyskujemy rewelacyjne skutki ich działania są to np. kwasy AHA, dermabrazja naskórka i sonoforeza , sonoforeza i jonoforeza a także mikronakłuwanie. Stosowanie dermarolerów w domu jest bardzo efektywnym sposobem wprowadzenia peptydów zawartych np w serum i zwiększa efekt stosowania kuracji . Różne ośrodki badające skuteczność różnych rollerów mówią o różnych współczynnikach wzrostu przenikania substancji aktywnych przez naskórek ale napewno jest to bardzo dużo .Warto więc kupując drogie serum zaopatrzyć się w dobry roller by nasza skóra naprawdę na kuracji skorzystała.

Zabiegi kosmetyczne z peptydami w salonie kosmetycznym Beauty Mill:

Peptydowy Peeling Bio- Mimetyczny  z pochodną toksyny botulinowej i kwasami AHA

Zadzwoń aby umówić wizytę albo gdy masz pytania dotyczące zabiegu – 61/8438469 .

Gabinet Kosmetyczny Beauty Mill Zaprasza.

 

Beauty Mill