Go to Top

Mikrodermabrazja – czy wszystko o niej wiesz?

Technika mikrodermabrazji jest stosowana w kosmetyce już od dawna i posiada swoich zwolenników, którzy regularnie wykonują te zabiegi przynajmniej 2 razy w roku. Jest to prosty zabieg, idealny prawie dla każdej skóry z wyjątkiem skór z trądzikiem różowatym i z rozsianą infekcją wirusową lub bakteryjną. Zabieg mikrodermabrazji może stanowić także wstęp do każdego innego zabiegu kosmetycznego. Ale po kolei . Okazuje się, że wiele osób nie wie o co w nim chodzi i dlaczego jest tak polecany i dlaczego warto go robić systematycznie.

Co to jest mikrodermabrazja?

Jest to rodzaj peelingu mechanicznego. Podczas peelingu złuszczamy wierzchnią warstwę komórek skóry. Po lecie jest ona zwykle pogrubiona, przebarwiona i gdy opalenizna zaczyna schodzić bardzo przesuszona. Ta gruba warstwa martwych komórek blokuje też ujścia gruczołów co u osób z nadmiernym wydzielaniem sebum może powodować powstawanie krost i pryszczy.Podczas zabiegu mikrodermabrazji mechanicznie ścieramy specjalną głowicą tą wierzchnią warstwę tak by stała się cieńsza.

MIkrodermabrazja korundowa SKIN JET - Beauty Mill Poznań

Jakie korzyści ma nasza skóra z mikrodermabrazji ?

Ścieranie i ścieńczanie naskórka jest świetnym bodźcem do produkcji nowych komórek w skórze, które są wypychane ku górze i zastępują te stare usunięte podczas zabiegu. Wzrasta też produkcja kolagenu i elastyny przez co skóra staje się gładsza i jędrniejsza. Natychmiast po zabiegu czujemy idealne wygładzenie i rozjaśnienie , spłycenie zmarszczek ,i zwężenie porów. Mamy uczucie idealnie czystej skóry.

Co to znaczy że mikrodermabrazja może być korundowa albo diamentowa ?

W zależności od tego czym ścieramy skórę mamy mikrodermabrazję korundową (ścieramy kryształkami tlenku glinu) lub diamentową (używamy końcówki pokrytej pyłem diamentowym).

Mikrodermabrazja korundowa  jest mniej popularna i do niedawna nazywana była medyczną. Jest silniejsza od Mikrodermabrazja korundowa SKIN JET - Beauty Mill Poznańdiamentowej i daje lepsze efekty po jednym zabiegu. Materiałem, który ściera komórki naskórka są drobniutkie, jałowe i odpowiednio wygładzone kryształki korundu, które są wyrzucane z głowicy z odpowiednio ustawionym ciśnieniem a następnie zasysane wraz z usuniętymi komórkami naskórka do osobnego zbiornika i wyrzucane po zabiegu. Siła złuszczania jest kontrolowana i może być on wykonany zarówno na delikatnej skórze jak i na grubej. Ten rodzaj mikrodermabrazji stosuje się także w celu spłycenia blizn np. potrądzikowych i bardzo dobrze radzi on sobie z rozszerzonymi porami i powierzchownymi przebarwieniami.Korund nie wywołuje reakcji alergicznych.

Mikrodermabrazja diamentowa wykorzystuje do ścierania naskórka głowice pokryte drobniutkim pyłem diamentowym. Głowica jest wykorzystywana wielokrotnie i u różnych klientów dlatego powinna być sterylizowana każdorazowo co niestety może mieć wpływ na jej gładkość i istnieje ryzyko, że może powodować uszkodzenia naskórka. Właściwie wykonana mikrodermabrazja diamentowa delikatnie wygładza skórę i nadaje się dla skór cienkich. Nie daje tak spektakularnych efektów jak korundowa i powinna być powtarzana częściej.

Mikrodermabrazję można w zależności od potrzeb skóry wykonywać w serii co 14-28 dni. Najlepiej jeżeli łączymy ją z innymi zabiegami np. sonoforezą, jonoforezą z zabiegami nawilżającymi a nawet peelingami chemicznymi ponieważ skóra po mikrodermabrazji jest odsłonięta i chłonie wszystkie substancje z masek i kosmetyków.Zabieg idealnie nadaje się dla grubej męskiej skóry, idealnie ją oczyszcza z martwych komórek i warstw łoju zapobiegając tworzeniu się krost.Mikrodermabrazję można  wykonywać nie tylko na twarzy ale można oczyszczać w ten sposób skórę na dekolcie i na plecach gdzie często skóra jest tłusta ze skłonnościami do wyprysków.

Po zabiegu przez kilka godzin skóra może być delikatnie podrażniona i należy stosować filtry UV na dzień przez następne kilka dni.Zapraszamy na mikrodermabrazję korundową wykonywaną bezpiecznym urządzeniem niemieckiej firmy SKIN JET.

Mikrodermabrazja korundowa SKIN JET – opis zabiegu.

Zabiegi na twarz – cennik.

Zadzwoń aby umówić wizytę lub gdy masz pytania dotyczące zabiegu – 61/8438469 .

Gabinet Kosmetyczny Beauty Mill Zaprasza.

Mikrodermabrazja korundowa SKIN JET - Beauty Mill Poznań

Urządzenie SKIN JET