Go to Top

Manicure hybrydowy …

Manicure hybrydowy to już standard w stylizacji paznokci. Hybryda to połączenie klasycznego lakieru z trwałością żelu lub akrylu, przy czym nie jest tak jak one niszczycielska dla naszych paznokci. Sposobem nakładania i wyglądem przypomina zwykły lakier z tym, że każdą z warstw baza, lakier, top jest utwardzana, w naszym gabinecie w lampie LED, co oznacza, że chwilę po nałożeniu ostatniej warstwy paznokcie są już twarde. Tak pomalowane paznokcie pięknie lśnią, są odporne na uszkodzenia, a lakier bez ścierania i odprysków utrzymuje się 2-3 tyg. Zwykle po 2 tygodniach ze względu na „odrost“ zdejmujemy hybrydę w gabinecie, ponieważ jest on odporny na zmywacz do paznokci i aby się go pozbyć musimy użyć specjalnego zmywacza na bazie acetonu. I co dalej ? Manicure hybrydowy jest uzależniający, nadaje piękny zadbany wygląd dłoniom, jest pewniakiem, nie odpryśnie po 2 dniach, można spokojnie jechać na wakacje, pływać itp. Trwałość manicure hybrydowego zależy od jakości lakieru, staranności jego nałożenia i stanu płytki paznokcia. Zniszczona, rozdwajająca się lub tłusta płytka może powodować, że lakier nie będzie się trzymał.Manicure Hybrydowy - Beauty Mill Poznań

Sam lakier położony na paznokciu, który tworzy martwa warstwę rogowa nie jest szkodliwy a wręcz stanowi dla niego warstwę ochronną. Najbardziej osłabia paznokieć usuwanie lakieru ponieważ bardzo wysusza i uszkadza naturalny płaszcz ochronny powodując, że paznokieć jest jeszcze bardziej narażony na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych a skórki wokół stają się szorstkie i odstające.

U niektórych osób po kilku nałożeniach hybrydy a u innych już po jednorazowym, w zależności od stanu paznokci, zalecamy zrobić przerwę na regenerację i kurację odżywczą.

Zdecydowanie polecamy kuracje z olejkami. Bardzo szybko paznokcie staną się:

  • twardsze, mocniejsze
  • błyszczące, rozjaśnione
  • nawilżone

skórki wokół paznokci staną się miękkie, gładkie i zadbane, bez zadziorów i ranek

Na co dzień można stosować gotowe olejki które co najmniej 2x dziennie wsmarowujemy w skórki wokół paznokcia i samą płytkę,

Szczególnie polecamy olejki

  • OPI – Avoplex Cuticle Oil to Go – poręczny olejek z awokado, słonecznika, sezamu, kukui i z wit. E
  • ESSIE – Apricot Cuticle Oil – przyjemny morelowy olejek z nasion bawełny i oleju sojowego

Można je też stosować na skórki pomalowanych paznokci.

OPI - Beauty Mill PoznańEssie - Beauty Mill Poznań

 

 

 

 

 

Rewelacyjne efekty daje moczenie paznokci w ciepłej mieszance olejów. Mogą to być :

oliwa z oliwek, olej rycynowy, kokosowy, jojoba lub jakikolwiek inny z dodatkiem np. cytryny, która pięknie rozjaśnia lub witamin A i E.Manicure Hybrydowy - Beauty Mill Poznań

Aby ochronić i wzmocnić płytkę paznokcia możemy zastosować też odżywki w lakierze: regenerujące o różnym składzie np. z witaminami, pantenolem np. OPI – Nail Envy

lub wzmacniające do kruchych i łamliwych paznokci, które natychmiast je utwardzają i chronią.

Należy zwrócić uwagę, że niektóre z najsilniej działających odżywek zawierają w składzie formaldehyd, który wiąże keratynę paznokcia i daje szybki efekt utwardzenia płytki. Odżywki z formaldehydem należy stosować ściśle wg wskazań i nie dłużej niż zaleca producent ze względu na silnie toksyczne działanie formaldehydu i możliwość występowania skutków ubocznych, ból i pieczenie paznokci czy nawet onycholizę czyli oddzielenie się płytki paznokcia od łożyska.

Produkty do pielęgnacji oraz lakiery OPI, Essie, Shelac nie zawierają toksycznych substancji formaldehydu, toluenu i ftalanu dwubutylu ( DBP ) o działaniu mutagennym i karcynogennym.

Pamiętajmy,  że każdy lakier, nawet bez tych najbardziej szkodliwych składników to mieszanka chemii i wcale nie rzadko powodują odczyny alergiczne. Mogą one pojawiać się nie tylko na dłoniach ale równie często na powiekach.

Dlatego warto dobierać starannie markę lakierów i odżywek kierując się ich składem, jakością, bezpieczeństwem a nie tylko kolorem czy ceną.

Zabiegi na dłonie i stopy w naszym gabinecie.

Gabinet Kosmetyczny Beauty Mill – Zapraszamy.

Zadzwoń aby umówić wizytę lub gdy masz pytania dotyczące zabiegu – 61/8438469.