Go to Top

Karboksyterapia Julie

Karboksyterapia jest obecnie jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod stosowanych w kosmetologii i medycynie estetycznej. Jej wyjątkową skuteczność potwierdzają liczne badania kliniczne. Terapia ta polega na podskórnym lub śródskórnym wprowadzeniu gazu medycznego, co wywołuje silne rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz powstawanie nowych naczyń. Zwiększa się dotlenienie i napływ substancji do tkanek, powodując silną odnowę komórek. Dochodzi do powstawania nowych włókien kolagenowych wpływających na gęstość i sprężystość skóry.

Użycie dwutlenku węgla nie powoduje żadnych skutków ubocznych ponieważ jest naturalnym produktem spalania tlenu przez komórki.

W naszym gabinecie korzystamy z aparatu do Karboksyterapii Julie, który jako jedyny na rynku samodzielnie dobiera parametry zabiegowe do problemu estetycznego, uwzględniając jego stadium oraz stopień zaawansowania. Dodatkowo, system zawiera innowacyjny tryb podgrzewania gazu, czyniąc zabieg jeszcze bardziej komfortowym

JAK DZIAŁA INIEKCJA CO NA TKANKI ?

 1. Injekcja CO₂ zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych do obszaru poddanego terapii. Pobudzone zostają procesy prowadzące do nowotworzenia naczyń włosowatych w tkankach. W konsekwencji tych procesów poprawie ulega mikrokrążenie i następuje odnowa komórek.
 2. Skóra reaguje na injekcję CO₂ stanem zapalnym, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji elastyny i kolagenu. Remodeling skóry rozpoczyna się już od pierwszego zabiegu, włókna kolagenowe ulegają kurczeniu a w efekcie skóra ulega wygładzeniu i uelastycznieniu a cellulit zostaje zredukowany.
 3. Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na aplikację CO₂. Gaz w organizmie częściowo przekształca się w kwas węglowy, który mechanicznie uszkadza i rozpuszcza komórki tłuszczowe. Wzmożony zostaje drenaż limfatyczny i cyrkulacja tlenu leczonego obszaru. Dzięki temu zabiegi karboksyterapii modelują sylwetkę i redukują zlokalizowaną tkankę tłuszczową
 4. Wzrost stężenia CO₂ w tkankach wywołuje zjawisko polegające na zmniejszeniu powinowactwa hemoglobiny do tlenu w warunkach obniżonego pH przez co tlen jest łatwiej oddawany przez hemoglobinę (poprzez dysocjację tlenu) do tkanek.

WSKAZANIA:

CELLULITREDUKCJA DO 89%.  
Karboksyterapia wykorzystuje jedną z najbardziej skutecznych i kompleksowych metod likwidacji cellulitu w wszystkich stadiach (I – IV). Osiągane efekty są spektakularne. 
Iniekcja CO2 prowadzi do uszkodzenia adipocytów i wzrostu lipolizy. Dochodzi do rozluźnienia struktury zwłóknień oraz zwiększenia przepływów kapilarnych i usprawnienia przepływów limfatycznych.

Wskazana ilość zabiegów to 6-12 częstotliwość 1-2 / tydzień. Ważne jest utrzymywanie regularnej częstotliwości zabiegów.

WYPADANIE WŁOSÓW REDUKCJA DO 77%
.
   Miejscowo zostają rozszerzone naczynia, powstają nowe kapilary i zwiększa się odżywienie tkanek. Powoduje to wzrost macierzy i aktywowanie mieszków włosowych. Efektem jest zmniejszenie wypadania, pobudzenie wzrostu nowych włosów, zagęszczenie i wzmocnienie.

Wskazana ilośc zabiegów to 10-12 , częstotliwość co 10-14 dni. Ważne jest utrzymywanie regularnej częstotliwości zabiegów.

CIENIE I OBRZĘKI POD OCZAMI
 – REDUKCJA DO 90%
.  Ciemne cienie pod oczami (dolna powieka) są najczęściej efektem zabużenia krążenia krwi w tych okolicach. U palaczy często szary odcień przybiera zarówno dolna jak i górna powieka.

Z wiekiem ulegają zaburzeniu zarówno krążenie w naczyniach włosowatych jak i krążenie limfy, pojawiają się oprócz cieni także obrzęki zarówno dolnej jak i górnej powieki. Iniekcja CO2 natychmiast powoduje zwiększenie ilości tlenu, poprawia krążenie limfatyczne. W wyniku aktywacji czynnika wzrostu naczyń VEGF dochodzi do wytworzenia sieci nowych, elastycznych kapilar, dzięki czemu mikrokrążenie zostaje przywrócone. Przepływ tkankowy zostaje zwiększony, a cienie pod oczami ulegają redukcji.

Po serii zabiegów skóra odzyskuje zdrowy odcień i świetlisty wygląd a efekty otrzymują się ponad 6 miesięcy.

Wskazana ilość zabiegów to 4-12 częstotliwość co 10-14 dni. Ważne jest utrzymywanie regularnej częstotliwości zabiegów.

ROZSTĘPY REDUKCJA DO 97% . Urządzenie do karboksyterapii Julie pozwala na precyzyjne wykonanie zabiegu na obszar objęty rozstępem.
 W wyniku dużego przepływu dwutlenku węgla podanego śródskórnie, dochodzi do przebudowy tkanki, następuje napływ krwi, dotlenienie, stymulacja fibroblastów. Procesy naprawcze działają zarówno w przypadku rozstępów świeżych (różowych) jak i starych i w znacznym stopniu je likwidują.

Wskazana ilość zabiegów to 4-6 częstotliwość co 14 dni. Ważne jest utrzymywanie regularnej częstotliwości zabiegów.

TKANKA TŁUSZCZOWA
 – REDUKCJA DO 67% . Karboksyterapia Julie doskonale sprawdza się w redukcji lokalnie zdeponowanej tkance tłuszczowej jak również na większych obszarach. Podanie dawki CO₂ pod odpowiednio dużym ciśnieniem wywołuje uraz ciśnieniowy i osłabienie ścian adipocytów. Ponadto dochodzi do obniżenia pH co uszkadza błony komórkowe komórek tłuszczowych. Dzięki temu w tkance tłuszczowej dochodzi do zwiększenia przepływów kapilarnych i wzrostu lipolizy a w efekcie dochodzi do zmniejszenia grubości tkanki tłuszczowej.

Miejsca wykonywania zabiegu:

 • brzuch i  boczki
 • uda, pośladki
 • kolana
 • podbródek
 • ramiona

Wskazana ilość zabiegów to 6 – 12 częstotliwość 1-2 / tydzień.  Ważne jest utrzymywanie regularnej częstotliwości zabiegów.

ZMARSZCZKI
 I WIOTKOŚĆ SKÓRY REDUKCJA O 56%.  
Urządzenie do karboksyterapii Julie umożliwia przeprowadzenie precyzyjnego zabiegu podania CO₂ w zmarszczkę lub jej okolice. Dochodzi do zwiększenia syntezy kolagenu i elastyny o ok 40%.
 Wzrost dwutlenku węgla powoduje lokalną przebudowę tkanek, wzrost natlenowania i dostarczania składników odżywczych. Fibroblasty gwałtownie rozpoczynają produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny. Skóra staje się bardziej jędrna.
 Najlepsze efekty są widoczne po 3-4 tygodniach.

Biorewitalizację można przeprowadzić na następujące okolice:

 • twarz: kurze łapki, linie czoła, bruzdy nosowo-wargowe, drobne zmarszczki, wiotka skór
 • podbródek
 • szyja i  dekolt
 • brzuch
 • uda, pośladki
 • kolana
 • ramiona

Wskazana ilość zabiegów minimum to 6 zabiegów a częstotliwość zwykle co 14 dni. Ważne jest utrzymywanie regularnej częstotliwości zabiegów.

ŁUSZCZYCA
 – REDUKCJA DO 55%. Carboxytherapy TM pozwala na podanie odpowiedniej dawki podgrzanego medycznego CO2 na ściśle określoną głębokość zapewniając wysokie bezpieczeństwo i komfort dla pacjenta.
 W skórze łuszczycowej dochodzi do zmian w dystrybucji wapnia, podany CO2 reguluje gospodarkę wapniową poprzez aktywność cAMP i cGMP. Dodatkowo dochodzi do zwiększenia natlenowania i odżywienia otaczających tkanek.

PRZEBIEG ZABIEGU:

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Trwa od kilku minut do pół godziny. Odbywa się bez znieczulenia i jest niemal bezbolesny z uwagi na to, że gaz przed podaniem jest podgrzany do temperatury ciała. Po zabiegu może być widoczne delikatne zaczerwienienie w miejscach wkłucia igły, które szybko ustępuje. Mogą również wystąpić delikatne siniaczki.

Należy unikać gorących kąpieli, sportów wysiłkowych i sauny przez 24 h po zabiegu.
 Zabieg nie wyłącza z normalnego funkcjonowania.

 BEZPIECZEŃSTWO KARBOKSYTERAPIA JULIE

 •  Inteligentny system, który samodzielnie dobiera parametry zabiegowe nie tylko do danego wskazania, ale również do jego stadium, czy stopnia zaawansowania,
 •  Innowacyjny mechanizm podwójnego podgrzewania dwutlenku węgla, który znacząco zmniejsza odczucia bólowe podczas zabiegu,
 •  System precyzyjnej regulacji przepływu dwutlenku węgla, który umożliwia właściwe zastosowanie się do ogólnoświatowych protokołów zabiegowych,
 •  Systemy zabezpieczające, a wśród nich system odpowiadający za oczyszczanie podzespołów urządzenia z zalegającego w nich powietrza,
 • Certyfikaty medyczne,
 •  Podawanie bezpiecznego medycznego CO2 (na wyposażeniu butla z gazem medycznym),
 •  Jednorazowe materiały.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

 • ciąża i karmienie
 • ciężkie choroby serca i płuc
 • choroba nowotworowa
 • stany zapalne skóry, opryszczka w okolicy zabiegowej
 • leczenie antybiotykami
 • niewyrównane ciśnienie krwi
 • ogólny zły stan zdrowia np.przeziębienie
 • skłonność do bliznowców

Gabinet Kosmetyczny Beauty Mill Poznań Zaprasza.

Zadzwoń aby umówić wizytę lub gdy masz pytania dotyczące zabiegu – 61/8438469.

Beauty Mill