Go to Top

Karboksyterapia

Karboksyterapia jest metodą leczniczą stosowaną w medycynie od wielu lat. Od niedawna znajduje  szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej i kosmetologii. Terapia ta polega na podskórnym lub śródskórnym wprowadzeniu gazu medycznego, za pomocą pneumatycznego pistoletu lub metodą ręczną, co wywołuje silne rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz powstawanie nowych naczyń. Zwiększa się dotlenienie i napływ substancji do tkanek, powodując silną odnowę komórek. Dochodzi do powstawania nowych włókien kolagenowych wpływających na gęstość i sprężystość skóry.

Użycie dwutlenku węgla nie powoduje żadnych skutków ubocznych ponieważ jest naturalnym produktem spalania tlenu przez komórki.

JAK DZIAŁA INIEKCJA CO NA TKANKI ?

 1. Injekcja CO₂ zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych do obszaru poddanego terapii. Pobudzone zostają procesy prowadzące do nowotworzenia naczyń włosowatych w tkankach. W konsekwencji tych procesów poprawie ulega mikrokrążenie i następuje odnowa komórek.
 2. Skóra reaguje na injekcję CO₂ stanem zapalnym, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji elastyny i kolagenu. Remodeling skóry rozpoczyna się już od pierwszego zabiegu, włókna kolagenowe ulegają kurczeniu a w efekcie skóra ulega wygładzeniu i uelastycznieniu a cellulit zostaje zredukowany.
 3. Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na aplikację CO₂. Gaz w organizmie częściowo przekształca się w kwas węglowy, który mechanicznie uszkadza i rozpuszcza komórki tłuszczowe. Wzmożony zostaje drenaż limfatyczny i cyrkulacja tlenu leczonego obszaru. Dzięki temu zabiegi karboksyterapi modelują sylwetkę i redukują zlokalizowaną tkankę tłuszczową
 4. Wzrost stężenia CO₂ w tkankach wywołuje zjawisko polegające na zmniejszeniu powinowactwa hemoglobiny do tlenu w warunkach obniżonego pH przez co tlen jest łatwiej oddawany przez hemoglobinę (poprzez dysocjację tlenu) do tkanek.

WSKAZANIA:

CELLULIT 
  – REDUKCJA DO 89%.   
Carboxytherapy TM wykorzystuje jedną z najbardziej skutecznych i kompleksowych metod likwidacji cellulitu w wszystkich stadiach (I – IV). Osiągane efekty są spektakularne. 
Iniekcja CO2 prowadzi do uszkodzenia adipocytów i wzrostu lipolizy. Dochodzi do rozluźnienia struktury zwłóknień oraz zwiększenia przepływów kapilarnych i usprawnienia przepływów limfatycznych.

Wskazana ilość zabiegów to 6-12 częstotliwość 1-2 / tydzień. Ważne jest utrzymywanie regularnej częstotliwości zabiegów.

WYPADANIE WŁOSÓW 
  – REDUKCJA DO 77%
.
   Miejscowo zostają rozszerzone naczynia, powstają nowe kapilary i zwiększa się odżywienie tkanek. Powoduje to wzrost macierzy i aktywowanie mieszków włosowych. Efektem jest zmniejszenie wypadania, pobudzenie wzrostu nowych włosów, zagęszczenie i wzmocnienie.

Wskazana ilośc zabiegów to 10-12 , częstotliwość co 10-14 dni. Ważne jest utrzymywanie regularnej częstotliwości zabiegów.

CIENIE I OBRZĘKI POD OCZAMI
  –  REDUKCJA DO 90%
.  Ciemne cienie pod oczami (dolna powieka) są najczęściej efektem zabużenia krążenia krwi w tych okolicach. U palaczy często szary odcień przybiera zarówno dolna jak i górna powieka.

Z wiekiem ulegają zaburzeniu zarówno krążenie w naczyniach włosowatych jak i krążenie limfy, pojawiają się oprócz cieni także obrzęki zarówno dolnej jak i górnej powieki. Iniekcja CO2 natychmiast powoduje zwiększenie ilości tlenu, poprawia krążenie limfatyczne. W wyniku aktywacji czynnika wzrostu naczyń VEGF dochodzi do wytworzenia sieci nowych, elastycznych kapilar, dzięki czemu mikrokrążenie zostaje przywrócone. Przepływ tkankowy zostaje zwiększony, a cienie pod oczami ulegają redukcji.

Po serii zabiegów skóra odzyskuje zdrowy odcień i świetlisty wygląd a efekty otrzymują się ponad 6 miesięcy.

Wskazana ilośc zabiegów to 4-12 częstotliwość co 10-14 dni. Ważne jest utrzymywanie regularnej częstotliwości zabiegów.

ROZSTĘPY 
 – REDUKCJA DO 97% . Urządzenie Carboxytherapy TM pozwala na precyzyjne wykonanie zabiegu na obszar objęty rozstępem.
 W wyniku dużego przepływu dwutlenku węgla podanego śródskórnie, dochodzi do przebudowy tkanki, następuje napływ krwi, dotlenienie, stymulacja fibroblastów. Procesy naprawcze działają zarówno w przypadku rozstępów świeżych (różowych) jak i starych i w znacznym stopniu je likwidują.

Wskazana ilośc zabiegów to 4-6 częstotliwość co 14 dni. Ważne jest utrzymywanie regularnej częstotliwości zabiegów.

TKANKA TŁUSZCZOWA
  – REDUKCJA DO 67% . Carboxytherapy TM doskonale sprawdza się w redukcji lokalnie zdeponowanej tkance tłuszczowej jak również na większych obszarach. Podanie dawki CO2 pod odpowiednio dużym ciśnieniem wywołuje uraz ciśnieniowy i osłabienie ścian adipocytów. Ponadto dochodzi do obniżenia pH co uszkadza błony komórkowe komórek tłuszczowych. Dzięki temu w tkance tłuszczowej dochodzi do zwiększenia przepływów kapilarnych i wzrostu lipolizy a w efekcie dochodzi do zmniejszenia grubości tkanki tłuszczowej.

Miejsca wykonywania zabiegu:

 • brzuch i  boczki
 • uda, pośladki
 • kolana
 • podbródek
 • ramiona

Wskazana ilość zabiegów to 6 – 12 częstotliwość 1-2 / tydzień.  Ważne jest utrzymywanie regularnej częstotliwości zabiegów.

ZMARSZCZKI
 I WIOTKOŚĆ SKÓRY  – REDUKCJA O 56%.  
Urządzenie Carboxytherapy TM umożliwia przeprowadzenie precyzyjnego zabiegu podania CO2 w zmarszczkę lub jej okolice. Dochodzi do zwiększenia syntezy kolagenu i elastyny o ok 40%.
 Wzrost dwutlenku węgla powoduje lokalną przebudowę tkanek, wzrost natlenowania i dostarczania składników odżywczych. Fibroblasty gwałtownie rozpoczynają produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny. Skóra staje się bardziej jędrna.
 Najlepsze efekty są widoczne po 3-4 tygodniach.

Biorewitalizację można przeprowadzić na następujące okolice:

 • twarz: kurze łapki, linie czoła, bruzdy nosowo-wargowe, drobne zmarszczki, wiotka skór
 • podbródek
 • szyja i  dekolt
 • brzuch
 • uda, pośladki
 • kolana
 • ramiona

Wskazana ilość zabiegów minimum to 6 zabiegów a częstotliwość zwykle co 14 dni. Ważne jest utrzymywanie regularnej częstotliwości zabiegów.

ŁUSZCZYCA
  – REDUKCJA DO 55%. Carboxytherapy TM pozwala na podanie odpowiedniej dawki podgrzanego medycznego CO2 na ściśle określoną głębokość zapewniając wysokie bezpieczeństwo i komfort dla pacjenta.
 W skórze łuszczycowej dochodzi do zmian w dystrybucji wapnia, podany CO2 reguluje gospodarkę wapniową poprzez aktywność cAMP i cGMP. Dodatkowo dochodzi do zwiększenia natlenowania i odżywienia otaczających tkanek.

PRZEBIEG ZABIEGU:

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Trwa od kilku minut do pół godziny. Odbywa się bez znieczulenia i jest niemal bezbolesny z uwagi na to, że gaz przed podaniem jest podgrzany do temperatury ciała. Po zabiegu może być widoczne delikatne zaczerwienienie w miejscach wkłucia igły, które szybko ustępuje. Mogą również wystąpić delikatne siniaczki.

Należy unikać gorących kąpieli, sportów wysiłkowych i sauny przez 24 h po zabiegu.
 Zabieg nie wyłącza z normalnego funkcjonowania.

 BEZPIECZEŃSTWO

 •  Kontrola ciśnienia iniekcji wstrzyknięcia preparatu (0-0,5 Mpa),
 •  Powtarzalność objętości wstrzykiwanych dawek poprzez automatyczną kontrolę ilości,
 •  Precyzyjnie regulowana głębokość iniekcji,
 •  Regulacja przepływu ilości CO2 / min. oraz całkowitej objętości podanego gazu,
 •  Podawanie bezpiecznego medycznego CO2 (na wyposażeniu butla z gazem medycznym),
 •  Jednorazowe materiały.

Urządzenie do karboksyterapii CARBOXYTHERAPYTM Dual MC2  jest urządzeniem medycznym (posiadającym certyfikat CE) wykorzystującym innowacyjne rozwiązania w zakresie karboksyterapii.

CERTYFIKATY

 •  Certyfikat medyczny – CE Directive 93/42/EEC medical devices, Annex II – Infusion Pump,
 •  Urządzenie produkowane zgodnie z normą ISO 9001:2008 z wykorzystaniem podzespołów japońskich (PISCO).
 •  Butla atestowana spełniająca wymagania ADR/RID:2013; 2010/35/EU; ISO 9809-1 Dyrektywy 2010/35/EU,
 •  Certyfikowany gaz medyczny CO2 „LAPAROS”
KOMFORT
 •  Podgrzewany gaz  ograniczający odczucia bólowe do minimum,
 •  Pneumatyczny pistolet zapewniający szybką iniekcję pod idealnym kątem 45 st. pozwalający na szybkie i bezbolesne przeprowadzenie zabiegu,
 •  Cienkie igły 27G i 30G,

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

 • ciąża i karmienie
 • ciężkie choroby serca i płuc
 • choroba nowotworowa
 • stany zapalne skóry, opryszczka w okolicy zabiegowej
 • leczenie antybiotykami
 • niewyrównane ciśnienie krwi
 • ogólny zły stan zdrowia np.przeziębienie
 • skłonność do bliznowców

Gabinet Kosmetyczny Beauty Mill Poznań Zaprasza.

Przejdź do strony : KARBOKSYTERAPIA – CENNIK

Zadzwoń aby umówić wizytę lub gdy masz pytania dotyczące zabiegu – 61/8438469.