Go to Top

Karboksyterapia – o co tu chodzi ?

Karboksyterapia -to wszechstronnie działający zabieg polegający na kontrolowanej iniekcji czystego medyczego CO2 pod skórę. Jest to prosta i komfortowa metoda o szybkim działaniu i wysokiej efektywności, mało inwazyjna, nietoksyczna i bezpieczna.

Aplikowany podskórnie lub śródskórnie za pomocą specjalnej aparatury gaz rozchodzi się i wywołuje pożądane reakcje w tkankach.

Co się dzieje pod skórą po wprowadzeniu gazu ?

Zachodzą reakcje chemiczne  powodujące miejscowe zakwaszenie . Następstwem jest zwiększone uwalnianie tlenu z hemoglobiny do tkanek poprawia to ich odżywienie , metabolizm komórek i procesy regeneracyjne. Następuje zwiększenie przepuszczalności naczyń włosowatych i wzrasta temperatura skóry, co nasila procesy usuwania toksyn i spalania tłuszczu.

Ciśnienie wywierane przez wprowadzony gaz powoduje miejcowe rozerwanie zwłóknień i błon komórkowych tłuszczów.

Tworzy się miejscowy stan zapalny który odpowiada za stymulację procesów regeneracyjnych i syntezę nowego kolagenu.

Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej CO2 częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego leczonego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu skórnego prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia “skórki pomarańczowej”.

 

kar 1

Czy to jednak działa ?

Każda dawka podanego CO2 wywołuje zawsze określone reakcje w tkankach ale aby osiągnąć oczekiwany efekt w postaci ujędrnienia, wyszczuplenia itp zabieg musi spełniać kilka warunków:

  • aparatura stosowana do zabiegu posiada określone możliwości techniczne
  • właściwy dobór parametrów przepływu i dawki gazu ,właściwa technika wykonania zabiegu
  • regularne wykonywanie zabiegów zgodnie ze wskazaniami

Ilość zabiegów potrzebnych do osiągnięcia oczekiwanego efektu jest różna i ustalana indywidualnie zależna od stanu skóry i oczekiwań. Zwykle pierwsze efekty widoczne są już 3-6 zabiegach a efekty końcowe po 10 -15  .

SUBTITLE-2

 

Jak długo utrzymują się efekty ?

Efekt zabiegu utrzymuje się około 6 miesięcy. Należy pamiętać o zdrowym trybie życia i przyjmowaniu dużej ilości płynów. Po 6 miesiącach wskazane jest wykonanie zabiegu przypominającego co 1 -2 miesiące.

Czy podawanie CO2 pod skórę jest bezpieczne ?

Podawany jest gaz medyczny, sterylny, nieszkodliwy biologicznie i chemicznie. CO2 występuje naturalnie w organiźmie i jest metabolizowany przez komórki. Transportowany jest przez krew i wydychany przez płuca.

Efekty uboczne – czyli niemiłe 

  • ukłucie
  • uczucie rozpierania, mrowienia, szczypania
  • uczucie napięcia skóry i ciepła
  • obrzęk utrzymujący się do kilku godzin

właściwie wykonany zabieg cechuje brak lub minimalne skutki uboczne.

Zapraszamy