Go to Top

FALA AKUSTYCZNA – silna redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu

Fala akustyczna (uderzeniowa) emitowana przez wysokiej jakości sprzęt Longest Acoustic Pro zapewnia spektakularne efekty w silnej, bezinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej, ujędrnianiu skóry i tkanki podskórnej oraz walki z uporczywym cellulitem.

Fala akustyczna wytwarzana przez Longest Acoustic Pro to rozchodzące się w środku zaburzenie gęstości i ciśnienia w postaci fali podłużnej, któremu towarzyszą drgania cząsteczek ośrodka.

Terapia falami akustycznymi urządzeniem Longest Acoustic Pro ma zastosowanie w zabiegach na cellulit i tkankę tłuszczową. Stymuluje rozpad komórek tłuszczowych (proces znany jako lipoliza), pobudza produkcję nowego kolagenu i drenaż limfatyczny. Za pomocą końcówki aplikatora fale akustyczne emitowane są przez skórę w różnym natężeniu, w tym radialną falę uderzeniową – rozproszoną lub zogniskowaną falę uderzeniową – skupioną. Różne aplikatory są wykorzystywane w zależności od rodzaju dostarczanej energii akustycznej.

 

Obszar zastosowania

Terapia falami akustycznymi wykorzystywana jest w modelowaniu kształtu całego ciała, a szczególnie takich obszarów jak pośladki, wewnętrzne i zewnętrzne partie ud, biodra, kolana, brzuch i ramiona.

Działanie urządzenia Longest Acoustic Pro

Głowica w jaką wyposażone jest urządzenie Longest Acoustic Pro wytwarza ukierunkowaną energię elektryczną, która dostarczona do obszaru poddawanemu zabiegowi wytwarza ciepło indukując odpowiedź gojenia i odnowy skóry. Skutecznie odbudowuje macierz skóry, poprawia jędrność i teksturę wygładzając wgłębienia kolagenowe. Zabieg falą akustyczną generuje gromadzenie się energii cieplnej w komórkach tłuszczowych i włókien kolagenowych, które są skutecznie niszczone przez ciepło.

Następuje naturalny proces leczenia organizmu, co oznacza, że kwasy tłuszczowe i komórki tłuszczowe są naturalnie uwalniane na zewnątrz poprzez system limfatyczny i wydalane przez organizm. Pasma kolagenu zaczynają się odbudowywać, następuje stymulacja tworzenia nowego kolagenu w miejscach uszkodzenia, a skóra staje się gładsza i napięta. na skutek tych działań zachodzi kilka procesów: redukcja komórek tłuszczowych, które następnie są naturalnie wydalane przez metabolizm, pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, wzmocnienie tkanki łącznej, zwiększenie dopływu krwi do tkanki. Rezultat to widoczna elastyczna struktura, bez charakterystycznych dołeczków, poprawa drenażu w układzie limfatycznym (wydajna i zwiększona aktywność metaboliczna, która pomaga zmniejszyć obrzęk). Po zakończeniu serii zabiegów, skóra i tkanki skóry są bardziej przepuszczalne, co oznacza, że płyny i toksyny w komórkach tłuszczowych są efektywnie wydalane przez układ limfatyczny.

Przebieg zabiegu

Zabieg rozpoczyna się od nałożenia na obszary poddawane zabiegowi żelu ułatwiającego masaż. Głowica przekazuje energię fali   akustycznej w głąb skóry. Zabieg trwa 30 minut na jeden obszar ciała. Jest to zabieg całkowicie bezinwazyjny i nie wymaga 20170728164234_34997rekonwalescencji. Mimo że fala akustyczna kierowana jest do wnętrza organizmu, nie powoduje uszkodzeń skóry jak i organów wewnętrznych człowieka, a jej działanie jest bezbolesne. W pojedynczych przypadkach mogą pojawić się skutki uboczne w postaci zmian na skórze takich jak: zaczerwienie, swędzenie, lekkie pieczenie, które to bardzo szybko ustępują. Już po pierwszym zabiegu skóra staje się gładsza, bardziej sprężysta i jędrna. Najlepsze rezultaty można zaobserwować po sesji 5 zabiegów. Dla zwiększenia efektów zabiegi urządzeniem Longest Acoustic Pro można łączyć z innymi zabiegami modelującymi:

Taka łączona terapia daje efekty nieosiągalne do tej pory żadną inną metodą.

Wskazania do zabiegu falą akustyczną (uderzeniową):

Fala akustyczna wykazuje szerokie spektrum wskazań do których należą między innymi:

  • cellulit,
  • kształtowanie ciała,
  • poprawa elastyczności skóry,
  • wygładzanie elastyczności skóry po zabiegu liposukcji,
  • wypłycanie rozstępów,
  • stymulacja krążenia limfy.

Efekty zabiegu

Skuteczność zabiegu została potwierdzona w wielu badaniach klinicznych i wynosi około 95%, co w medycynie odpowiada niespotykanemu wręcz efektowi leczenia. Dzięki unikalnym końcówkom do emisji fal akustycznych następuje:

– ujędrnienie, wygładzenie skóry,

– zwiększenie elastyczności i napięcia skóry,

– redukcja cellulitu,

– poprawa kolorytu skóry,

– redukcja obrzęków,

– redukcja blizn,

– redukcja rozstępów,

– wzmocnienie tkanki łącznej,

– przemodelowanie kolagenu – eliminacja złogów,

– długotrwała poprawa przepływu krwi spowodowana unaczynieniem i rozszerzeniem naczyń,

– usunięcie toksyn z organizmu,

– mechaniczna i biochemiczna lipoliza.

Terapia falą akustyczną jest bezpieczna i skuteczna w leczeniu miejscowych złogów tłuszczu, a jej działanie wykazuje poprawę w wyglądzie cellulitu. Skóra pozostaje gładka i bez zmarszczek i nierówności, a ciało bardziej wymodelowane.

Przeciwwskazania do zabiegu

Istnieje kilka powodów medycznych, dla których nie powinno stosować się tej metody, jak:
– cukrzyca
– padaczka
– rozrusznik serca
– krioglobulinemia
– choroba Raynaud
– pokrzywka z zimna
– ciąża i karmienie piersią
– zaburzenia pracy nerek
– zaburzenia pracy wątroby
– miejscowe zaburzenia krążenia
– miejscowe stany zapalne, otwarte rany.

Zadzwoń aby umówić wizytę lub gdy masz pytania dotyczące zabiegu – 618438469 .

Gabinet Kosmetyczny Beauty Mill Poznań Zaprasza.